+ 420 226 222 318
Pražská konzervatoř implementovala čipový systém ISIC PORT

Specifické požadavky na Pražské konzervatoři

S Pražskou konzervatoří spolupracujeme na vydávání průkazů ISIC od roku 2018, a tak jsme byli osloveni panem ředitelem MgA. Petrem Čechem, ArtD., který požadoval asistenci při komplexní rekonstrukci vstupního prostoru do sídla školy v ulici Na Rejdišti. Vzhledem k tomu, že Pražská konzervatoř sídlí v reprezentativních prostorech v samém srdci Prahy, rekonstrukce probíhala pod drobnohledem odboru památkové péče.

Ve spolupráci s generálním dodavatelem stavby jsme v budově Na Rejdišti osazovali nejnovější generaci vstupní technologie na plášťové dveře budovy i na nově instalované turnikety. Nyní má škola možnost v cloudovém prostředí systému ISIC PORT nastavovat oprávnění vstupu pro různé skupiny uživatelů. Veškeré záznamy i zpětně dohledávat a zároveň využívá zabezpečenou šifrovanou komunikaci.

Funkce navíc

Součástí poptávky ze strany školy byl také systém pro klíčové hospodářství. Pražská konzervatoř disponuje celou řadou místností určených pro individuální zkoušení hry na hudební nástroje a tyto učebny si mohou studenti půjčovat kdykoliv v průběhu dne. Doposud byla na recepci vedena evidenční papírová kniha výpůjček. Cílem bylo vyvinout na míru elektronický systém výpůjček klíčů společně s grafickou nadstavbou zobrazující učebny, které jsou k dispozici. Protože se jednalo o nestandardní požadavek, ve spolupráci s vedením školy a architektem jsme připravili detailní specifikaci a popis požadovaného systému a následně jej naprogramovali.

Jak to probíhá v praxi

Na úvod si student v přehledném grafickém rozhraní, které se neustále promítá na dvou obrazovkách umístěných v recepci, vybere požadovanou učebnu. Následně se identifikuje na evidenční čtečce, přičemž k identifikaci může využít svůj průkaz ISIC. A to v plastové podobě, mobilní aplikaci Etugate s aktivním průkazem, pražskou Lítačku či další čip s podporovanou technologií. Obsluha poté vydá daný klíč a v grafickém rozhraní se daná učebna označí jako obsazená. Po skončení zkoušky se klíč vrátí na recepci, a učebna je označena jako volná pro další výpůjčku. Veškeré výpůjčky klíčů od učeben je v případě potřeby možné i zpětně dohledat.

Další specifické požadavky

S dalším specifikem Pražské konzervatoře jsme se setkali v průběhu dodávky vstupního systému do Pálffyovského paláce ve Valdštejnské ulici na Malé Straně. Jedná se o původně barokní a později klasicistně upravenou budovu z kamene procházející postupnou rekonstrukcí interiéru pod dohledem památkářů. To definovalo praktickou nemožnost standardního rozvodu datové kabeláže, a tak jsme byli nuceni využít připojení vstupních čteček k internetu pomocí LTE mobilního připojení. To se ukázalo jako ideální a funkční varianta, a to i přes značně komplikované podmínky způsobené stíněním silných kamenných zdí. Systémy na obou budovách školy jsou tak propojeny do jednoho administrativního rozhraní umístěného v Cloudu. To v kombinaci s napojením na databázi průkazů ISIC a informační systém školy usnadňuje administrativu.

Zajímá vás, jaké typy řešení
ISIC PORT proběhly
na jiných školách?

Stáhněte si případovou studii z českých škol.

Chcete se nezávazně poradit ohledně ISIC PORTU pro vaši školu?
Kontaktujte nás.

    Tato stránka je chráněná službou reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky společnosti Google.